Investice do půdy a jiných komodit. Co se skutečně vyplatí?

Natálie Havlíčková
Přečteno 650x

Přemýšlíte do čeho investovat, aby se vám počáteční vklad bezpečně vrátil? V tomto článku se dozvíte veškeré informace o nejčastěji využívaných typech investic a zjistíte, která je tak pro vás nejlepší pro zhodnocení finančních prostředků.

Některé investice jsou riskantní, ale za to mohou být velmi výnosné. Práce s nimi ale není pro každého, a tak velká část investorů sahá po konzervativnějších investicích, jako je například půda nebo byt.

AKCIE

Akcie si jako investici nejčastěji investoři vybírají pro jejích různorodost a nepřeberné množství subjektů, do kterých můžou na akciovém trhu investovat. Dalším lákadlem je také možná vysoká výnosnost vkladů a možnost spravovat si své vlastní portfolio. Všechny tyto klady ale může přehlušit vysoká míra rizika ztráty. Také nejsou vhodnou investicí pro lidi, kteří těžko nesou zodpovědnost za zhodnocování svých peněz. Na burze se obchoduje neustále, a proto je řízení vlastních akcií velmi časově náročné a je třeba se v tomto odvětví dobře orientovat.

BYT

Byt je další častou formou investice u nás. Přitahuje především konzervativnější investory, kterým více vyhovují hmotné statky. Jeho největší výhodou je možnost ho využívat, popřípadě pronajímat, čímž pak majitelé získají pasivní příjem z nájmu. Naopak nevýhodou je nutná správa bytu a případné problémy s nájemníky, které generují další náklady. Růst jeho ceny je poměrně pomalý a je zde znatelné riziko poklesu.

ZLATO

Zlato je asi nejvhodnější investicí pro doplnění investičního portfolia. Jeho cena totiž nekopíruje křivku cen jiných aktiv (nemovitost, akcie) a jejich pokles cenu zlata nijak neovlivní a vaše celkové portfolio je tak stabilnější. Další jeho výhodou je také snadná směnitelnost za peníze. Oproti tomu mínusem je kolísavost jeho ceny a fakt, že je značně nebezpečné jej uchovávat.

PŮDA

Půda je výhodnou investicí především proto, že její cena neklesá, naopak neustále roste a drží si svou hodnotu. Její cena podobně jako u bytu neroste nezávratnou rychlostí, ale za to s jistotou. Konkurenční výhodou půdy vůči jiným typům investicí je také odolnost vůči krizi. Půda je tak bezpečnou investicí v kterékoliv době. Stejně jako jiné nemovitosti láka konzervativnější investory, kteří chtějí vlastnit něco fyzického. Propachtovaný pozemek může stejně jako pronajatý byt představovat pasivní příjem, ale na rozdíl od bytu půda negeneruje další nutné náklady.

Jaké máte ještě možnosti investic?

Toto však nejsou jediné možnosti, kam můžete vložit své peníze a lépe je tak zhodnotit. V dnešní době je už si pro sebe ideální formu investice najde snad každý. Mimo rozepsané můžete využít například podílové fondy, investovat do kryptoměn (to je však tak trochu adrenalinová záležitost) nebo P2P půjček, jedná se o půjčky, kde lidé půjčují lidem.

Nikdy ale nezapomínejte na správnou diverzifikaci svého portfolia. Vždy je potřeba najít rovnováhu mezi riskantnějšími a konzervativnějšími investicemi tak, abyste nepřišli o peníze a pokud možno je co nejlépe zhodnotili.

Poslat dotaz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


„Máme dlouholeté zkušenosti v oboru a inovační propojení aukčního prodeje s online prostředím.“Naše aukce